Τετάρτη

OTE Sport Highlights "20 - 31 Ιανουαρίου"…

Nέα ενημέρωση 19/01:
Ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος στη δημοσιογραφική ομάδα του ΟΤΕ TV...
Σημαντικά αθλητικά γεγονότα και δυνατά Highlights έρχονται στο χαρτοφυλάκιο αθλητικών καναλιών του ΟΤΕ TV "OTE Sport 1HD/2HD/3HD και OTE Sport 4HD/5HD/6HD" (το χρονικό διάστημα "20 - 31 Ιανουαρίου"...
Nicolas A.
...

Ιανουάριος... στα αθλητικά κανάλια του OTE TV...


Τρίτη 20.01.15
OTE sport1HD
14.00 Σουόνσι-Τσέλσι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ατλέτικο Μαδρίτης-Γρανάδα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Ντεπορτίβο Λα Κορούνια-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport2HD
14.00 Ντόρτμουντ-Βόλφσμπουργκ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Τορίνο-Λάτσιο, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
20.00 Γιουβέντους-Ελλάς Βερόνα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Ρόμα-Έμπολι, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport3HD
00.00 Memphis Grizzlies-Dallas Mavericks, NBA Regular Season (Z)
02.30 Cleveland Cavaliers-Chicago Bulls, NBA Regular Season (Z)
12.00 Toronto Raptors-New Orleans Pelicans, NBA Regular Season (M)
18.00 Atlanta Hawks-Detroit Pistons, NBA Regular Season (M)

OTE sport4ΗD
14.30 Εκπομπή «Sports Show» (Μ)
16.30 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Μ)
19.00 Επισκοπή-Χανιά ΑΟ, Football League (M)
21.00 Εκπομπή «Pickn Roll» (Z)

OTE sport5HD
14.00 Ολυμπιακός Βόλου 1937-Αναγέννηση Καρδίτσας, Football League (Μ)
17.00 Λανς-Λυών, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
19.30 Μονπελιέ-Παρί Σεν Ζερμέν, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Φωστήρας-Ολυμπιακός, Κύπελλο Ελλάδας, 2η φάση (Μ)

OTE sport6HD
12.00 Ολυμπιακός Πειραιώς-Φριντριχσχάφεν, CEV Champions League ανδρών (Μ)
14.00 Τουρνουά τένις ΑΤP 250 Μπρισμπέιν, προημιτελικός (Μ)
19.00 Φενέρμπαχτσε-Μπελογκόριε, CEV Champions League ανδρών (Ζ)
 22.00 Τουρνουά τένις ΑΤP 250 Σίδνεϋ προημιτελικός (Μ)

Τετάρτη 21.01.15
OTE sport1HD
14.00 ΚΠΡ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Ζ)
23.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
14.00 Γκλάντμπαχ-Βέρντερ Βρέμης, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ρόμα-Έμπολι, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Φιορεντίνα-Αταλάντα, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Ζ)
22.00 Ίντερ-Σαμπντόρια, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport3HD
02.30 Miami Heat-Oklahoma City Thunder, NBA Regular Season (Ζ)
12.00 Memphis Grizzlies-Dallas Mavericks, NBA Regular Season (M)
18.00 Miami Heat-Oklahoma City Thunder, NBA Regular Season (M)
21.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport4HD
13.45 Εκπομπή «Pickn Roll» (Μ)
15.00 Κύπελλο Ελλάδας, Φάση των 16 (Ζ)
17.15 Κύπελλο Ελλάδας, Φάση των 16 (Ζ)
20.00 Εκπομπή «Τοp Spin» (Ζ)

OTE sport5HD
15.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
17.15 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
19.30 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)

OTE sport6HD
14.00 Τουρνουά τένις ΑΤP 250 Μπρισμπέιν, προημιτελικός (Μ)
18.00 Ζενίτ Καζάν-Ολυμπιακός Πειραιώς, CEV Champions League ανδρών (Ζ)
21.30 Μπούστο Αρσίτσιο-Ντιναμό Μόσχας, CEV Champions League γυναικών (Ζ)

Πέμπτη 22.01.15
OTE sport1HD
14.00 Μπέρνλι-Κρίσταλ Πάλας, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)  
20.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
23.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
14.00 Χοφενχάιμ-Λεβερκούζεν, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Φιορεντίνα-Αταλάντα, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
20.00 Ίντερ-Σαμπντόρια, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Νάπολι-Ουντινέζε, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport3HD
03.00 Washington Wizards-Oklahoma City Thunder, ΝΒΑ Regular Season (Z)
18.00 Washington Wizards-Oklahoma City Thunder, NBA Regular Season (M)
20.30 Memphis Grizzlies-Dallas Mavericks, ΝΒΑ Regular Season (M)

OTE sport4HD
15.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
17.15 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
19.30 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
21.30 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)

OTE sport5HD
14.00 Λάρισα-ΑΕΠ Ηρακλής 1908, Football League (Μ)
18.30 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)
21.00 Ράλι 2015 WRC Μόντε Κάρλο, Live Stage (Z)
22.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)

OTE sport6HD
02.00 North Carolina-Wake Forest, NCAA Μπάσκετ (Z)
18.00 Ντιναμό Καζάν-Ραμπίτα Μπακού, CEV Champions League γυναικών (Ζ)
22.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Σίδνεϋ, 1ος ημιτελικός (Μ)

Παρασκευή 23.01.15
OTE sport1HD
12.00 Βιγιαρεάλ-Μπιλμπάο, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
14.00 Άστον Βίλα-Λίβερπουλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.30 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
21.30 Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport2HD
16.00 Νάπολι-Ουντινέζε, Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Έμπολι-Ίντερ, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Ντόρτμουντ-Βόλφσμπουργκ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
03.00 Chicago Bulls-San Antonio Spurs, NBA Regular Season (Z)
20.30 AEK-ΚΑΟ Δράμας, Basket League ΣΚΡΑΤΣ (Μ)
23.30 Chicago Bulls-San Antonio Spurs, NBA Regular Season (M)

OTE sport4HD
18.00 Αγώνας Football League (Ζ)
20.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show» (Ζ)

OTE sport5HD
16.00 Ράλι 2015 WRC Μόντε Κάρλο Live Stage (Μ)
17.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)
19.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)
22.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)

OTE sport6HD
14.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Μπρισμπέιν, 2ος ημιτελικός (Μ)
18.00 Μπούστο Αρσίτσιο-Ντιναμό Μόσχας, CEV Champions League γυναικών (Μ)
22.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Σίδνεϋ, 2ος ημιτελικός (Μ)

Σάββατο 24.01.15
OTE sport1HD
12.00 Σεβίλη-Μάλαγα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Κάλιαρι-Σασουόλο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Ίντερ-Τορίνο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.45 Λάτσιο-Μίλαν, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
17.00 Κόρντομπα-Ρεάλ Μαδρίτης, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Έλτσε-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.00 Ατλέτικο Μαδρίτης-Ράγιο Βαγιεκάνο, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
23.00 Βιγιαρεάλ-Λεβάντε, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
           
OTE sport3HD
03.00 Dallas Mavericks-Chicago Bulls, NBA Regular Season (Z)
12.00 Chicago Bulls-San Antonio Spurs, NBA Regular Season (M)
18.00 Dallas Mavericks-Chicago Bulls, NBA Regular Season (Μ)
20.30 Ουνικάχα Μάλαγα-Μπιλμπάο, Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Μ)

OTE sport4HD
17.30 Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
20.30 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)
23.00 Ρεάλ Σοσιεδάδ-Εϊμπάρ, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου(Ζ) 

OTE sport5HD
10.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)
19.30 Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)

OTE sport6HD
14.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Μπρισμπέιν, τελικός (Μ)
18.00 Ντιναμό Καζάν-Ραμπίτα Μπακού, CEV Champions League γυναικών (Μ)
22.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Σίδνεϋ, τελικός (Μ)


Κυριακή 25.01.15
OTE sport1HD
13.00 Ντεπορτίβο Λα Κορούνια-Γρανάδα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
16.00 Γιουβέντους-Κιέβο Βερόνα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
18.00 Μπιλμπάο-Μάλαγα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.45 Φιορεντίνα-Ρόμα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
16.00 Ελλάς Βερόνα-Αταλάντα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
20.00 Εσπανιόλ-Αλμερία, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
22.00 Βαλένθια-Σεβίλη, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport3HD
20.00 Chicago Bulls-Miami Heat, NBA Regular Season (Z)
22.00 Cleveland Cavaliers-Oklahoma City Thunder, NBA Regular Season (Ζ)

OTE sport4HD
13.00 Γκραν Κανάρια-Ρεάλ Μαδρίτης, Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
16.00 Σαμπντόρια-Παλέρμο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport5HD
13.00 WRC Monte Carlo, Live Stage (Z)
16.00 Πάρμα-Τσεζένα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
22.00 Κύπελλο Ελλάδας, Φάση των 16 (Μ)

OTE sport6HD
13.40 Λαμποράλ-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
21.30 Ρέτζιο Εμίλια-Τρεντίνο Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

Δευτέρα 26.01.15
OTE sport1HD
12.00 Ρεάλ Σοσιεδάδ-Εϊμπάρ, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
14.00 Έβερτον-Γουέστ Μπρομ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ατλέτικο Μαδρίτης Ράγιο Βαγιεκάνο, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Best of the Week (M)
21.45 Χετάφε-Θέλτα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
14.00 Στουτγκάρδη-Πάντερμπορν, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Best of the Week (M)
20.00 Έμπολι-Ουντινέζε, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
22.00 Νάπολι-Τζένοα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport3HD
12.00 Portland Trail Blazers-Washington Wizards, NBA Regular Season (M)
18.00 Chicago Bulls-Miami Heat, NBA Regular Season (M)
20.30 Basket League ΣΚΡΑΤΣ (Μ)
23.00 Cleveland Cavaliers-Oklahoma City Thunder, NBA Regular Season (M)

OTE sport4HD
14.00 Football League (Μ)
18.00 Football League (Ζ)
20.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show» (Ζ)

OTE sport5HD
12.00 Κύπελλο Ελλάδας Φάση των 16 (Μ)
14.00 Ναντ-Λυών, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου, Φάση των 32 (M)
16.00 Football League (Ζ)
19.00 Best of The Week (Μ)

OTE sport6HD
12.00 Φενέρμπαχτσε-Μπελογκόριε, CEV Champions League ανδρών (Μ)
14.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Σίδνεϋ, Τελικός (Μ)
23.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Τσενάι, Τελικός (Μ)

Τρίτη 27.01.15
OTE sport1HD
12.00 Εσπανιόλ-Αλμερία, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
14.00 ΚΠΡ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Έλτσε-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Σουόνσι-Τσέλσι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport2HD
12.00 Ελλάς Βερόνα-Αταλάντα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Νάπολι-Τζένοα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Βέρντερ Βρέμης-Ντόρτμουντ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Προημιτελικά (Ζ)

OTE sport3HD
02.30 Brooklyn Nets-Portland Trail Blazers, NBA Regular Season (Z)
15.00 Cleveland Cavaliers-Oklahoma City Thunder, NBA Regular Season (M)
20.30 Texas-Iowa St, NCAA (M)
23.00 Brooklyn Nets-Portland Trail Blazers, NBA Regular Season (M)

OTE sport4ΗD
13.30 Εκπομπή «Sports Show» (Μ)
15.30 Κύπελλο Ελλάδας, Φάση των 16 (Μ)
17.30 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Μ)
21.00 Εκπομπή «Pickn Roll» (Z)

OTE sport5HD
16.00 Football League (M)
18.00 Παρί Σεν Ζερμέν-Μπορντό, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου, Φάση των 32 (Μ)
22.00 Κύπελλο Ελλάδας, Φάση των 16 (Μ)  

OTE sport6HD
13.30 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Μπρισμπέιν, Τελικός (Μ)
18.00 Ολυμπιακός-Ποσοζίλνιτσα, CEV Champions League ανδρών (Ζ)
21.00 Φριντριχσχάφεν-Ζενίτ Καζάν, CEV Champions League ανδρών (Ζ)

Τετάρτη 28.01.15
OTE sport1HD
14.00 Άστον Βίλα-Λίβερπουλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Βαλένθια-Σεβίλη, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Προημιτελικά (Ζ)

OTE sport2HD
12.00 Κάλιαρι-Σασουόλο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
14.00 Σάλκε-Αμβούργο, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
20.00 Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Προημιτελικά (Μ)
22.00 Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Προημιτελικά (Ζ)

OTE sport3HD
05.30 Golden State Warriors-Chicago Bulls, NBA Regular Season (Ζ)
18.00 Golden State Warriors-Chicago Bulls, NBA Regular Season (M)
21.00 Ρέτζιο Εμίλια-Τρεντίνο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (M)

OTE sport4HD
13.45 Εκπομπή «Pickn Roll» (Μ)
15.00 Κύπελλο Ελλάδας, Φάση των 16 (Ζ)
17.15 Κύπελλο Ελλάδας, Φάση των 16 (Ζ)
20.00 Εκπομπή «Τοp Spin» (Ζ)

OTE sport5HD
15.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
17.15 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
19.30 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)

OTE sport6HD
14.00 Τουρνουά τένις ΑΤP 250 Μπρισμπέιν, προημιτελικός (Μ)
18.00 Ντιναμό Μόσχας-Ντρέσντνερ, CEV Champions League γυναικών (Ζ)
21.30 Πιατσέντζα-Κάννες, CEV Champions League γυναικών (Ζ)

Πέμπτη 29.01.15
OTE sport1HD
14.00 Σουόνσι-Τσέλσι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Προημιτελικά (Μ)  
18.00 Τότεναμ-Σάντερλαντ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Προημιτελικά (Ζ)

OTE sport2HD
16.00 Λάτσιο-Μίλαν, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Άουγκσμπουργκ-Γκλάντμπαχ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
20.00 Ιταλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Προημιτελικά (Μ)
22.00 Μάιντς-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
02.00 Cleveland Cavaliers-Portland Trail Blazers, ΝΒΑ Regular Season (Z)
20.30 Λαμποράλ-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (M)
23.00 Cleveland Cavaliers-Portland Trail Blazers, ΝΒΑ Regular Season (M)

OTE sport4HD
15.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
17.15 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
19.30 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Ζ)
21.30 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)

OTE sport5HD
14.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)
16.00 Football League (Μ)
22.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)

OTE sport6HD
12.00 Ντιναμό Μόσχας-Ντρέσντνερ, CEV Champions League γυναικών (Μ)
14.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Σίδνεϋ, Προημιτελικός  (Μ)
18.00 Πιατσέντζα-Κάννες, CEV Champions League γυναικών (Μ)

Παρασκευή 30.01.15
OTE sport1HD
14.00 Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Προημιτελικά (Μ)
18.00 Άστον Βίλα-Λίβερπουλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.30 Βόλφσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
16.00 Ίντερ-Τορίνο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.55 Μάιντζ-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.45 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport3HD
05.30 Los Angeles Lakers-Chicago Bulls, NBA Regular Season (Z)
12.00 Cleveland Cavaliers-Portland Trail Blazers (M)
18.00 Los Angeles Lakers-Chicago Bulls, NBA Regular Season (M)

OTE sport4HD
18.00 Αγώνας Football League (Ζ)
20.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show» (Ζ)

OTE sport5HD
14.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)
16.00 Football League (Μ)
22.00 Κύπελλο Ελλάδας, φάση των 16 (Μ)

OTE sport6HD
14.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Σίδνεϋ, 1ος ημιτελικός (Μ)
18.00 Φριντριχσάφεν-Ζενίτ Καζάν, CEV Champions League ανδρών (Μ)
23.00 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Τσενάι, 1ος ημιτελικός (Μ)

Σάββατο 31.01.15
OTE sport1HD
14.45 Χαλ Σίτι-Νιούκαστλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
17.00 Λίβερπουλ-Γουέστ Χαμ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.30 Τσέλσι-Μάντσεστερ Σίτι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.45 Ρόμα-Έμπολι, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
17.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
23.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
           
OTE sport3HD
02.30 Brooklyn Nets-Toronto Raptors, NBA Regular Season (Z)
16.30 Στουτγκάρδη-Γκλάντμπαχ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
18.30 Brooklyn Nets-Toronto Raptors, NBA Regular Season (Μ)
21.35 Basket League ΣΚΡΑΤΣ (Μ)

OTE sport4HD
16.30 Σάλκε-Ανόβερο, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.30 Λεβερκούζεν-Ντόρτμουντ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.30 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λέστερ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
23.30 Γουέστ Μπρομ-Τότεναμ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport5HD
16.00 Αταλάντα-Κάλιαρι, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Τζένοα-Φιορεντίνα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
22.00 Κρίσταλ Πάλας-Έβερτον, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport6HD
14.30 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Σίδνεϋ, 2ος ημιτελικός (Μ)
16.30 Φράιμπουργκ-Άιντραχτ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.30 Στόουκ Σίτι-ΚΠΡ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

23.30 Τουρνουά Τένις ΑΤP 250 Τσενάι, 2ος ημιτελικός (Μ)

Ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος στη δημοσιογραφική ομάδα του ΟΤΕ TV...   
-‘Πρεμιέρα’ με τον αγώνα Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ για την Barclays Premier League
- 1η αποστολή στο Στάμφορντ Μπριτζ για το ντέρμπι Τσέλσι-Μάντσεστερ Σίτυ
15 Ιανουαρίου 2015
Στη δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών OTE SPORT του OTE TV εντάσσεται ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος, αναλαμβάνοντας τη μετάδοση αγώνων από τις κορυφαίες ελληνικές και διεθνείς διοργανώσεις που φιλοξενεί ο ΟΤΕ TV, αλλά και παρουσία-σχολιασμό στις αθλητικές εκπομπές των OTE SPORT.           
«Στη διαδρομή, σχεδόν 30 χρόνων, στην τηλεόραση, υπήρξα τυχερός γιατί βίωσα μερικές από τις κορυφαίες στιγμές του ελληνικού και διεθνούς ποδοσφαίρου καθώς και όλες τις αλλαγές στον τρόπο με τον οποίο η εικόνα φτάνει στον τηλεθεατή. Αισθάνομαι ιδιαίτερη χαρά και τιμή που γίνομαι μέλος της ομάδας των OTE SPORT, των καναλιών που αποδεικνύουν έμπρακτα τη στήριξη τους στα σπορ», είπε ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος για την ένταξή του στη δημοσιογραφική ομάδα του ΟΤΕ TV.
Από πλευράς του, ο Δημήτρης Μιχαλάκης, Διευθυντής του ΟΤΕ TV, δήλωσε: «Η ποιοτική δημοσιογραφική και τεχνική κάλυψη σε όλα τα σπορ από μία ομάδα με εμπειρία και αγάπη για τον αθλητισμό, έχουν οδηγήσει τα κανάλια OTE SPORT στην κορυφή της προτίμησης των συνδρομητών μας. Με χαρά καλωσορίζουμε στη δυνατή ομάδα των OTE SPORT τον Χρήστο Σωτηρακόπουλο, έναν δημοσιογράφο που γνωρίζει όσο λίγοι το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο». 

Η πρώτη εμφάνιση του Χρήστου Σωτηρακόπουλου στον ‘αέρα’ του ΟΤΕ TV θα γίνει την Κυριακή 18 Ιανουαρίου για τη μετάδοση του αγώνα Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ για την 22η αγωνιστική της Barclays Premier League, που θα προβληθεί στις 18.00 στο OTE SPORT 1HD. Επίσης, το Σάββατο 31 Ιανουαρίου θα καλύψει απευθείας από το Στάμφορντ Μπριτζ το ντέρμπι Τσέλσι-Μάντσεστερ Σίτυ για την 23η αγωνιστική της Barclays Premier League, που θα μεταδώσει το OTE SPORT 4HD στις 19.30.